Přírodniny

Něco na čtení

Přečti si o hubnutí

Pizza pro celiaky

KONTAKTY

OTP service, spol. s r. o.
Dodáváme za 3 - 10 dnů.
info(a)otpservice.com
Obchodní nabídky pouze zasílat.
www.otpservice.com

TOPlist


Akupresura
Akupresura, podložky, pomůcky

Máte-li sedavé povolání, tak s ním jistě ruku v ruce trpíte na občasné problémy s páteří. Ty souvisí s nesprávným držením těla, nedostatkem pohybu a nepohodlím při celodenním sezení. Nastávají nepříjemnosti, jako je bolení hlavy, bolení v zádech, mravenčení ruky, či zatuhlá místa za krkem. Mnohé nedostatky napraví zdravá životospráva, kdy do svého dne zařadíte aspoň chvíli pohybu, který rozproudí krev, rozhýbe metabolismus a pomůže od nepříjemných pocitů. Relaxace by měla být samozřejmostí. K příjemnému pocitu a taky k obnově vašeho zdraví pomáhají nenápadné předměty, které vás mohou provázet doslova na každém kroku. Jsou to například vložky do bot, gelové uleví unaveným nohám, proti únavě jsou vhodné také vložky akupresurní. Na celkové rozproudění energie je velice vhodná některá z akupresurních podložek, která stimuluje nervová zakončení a doslova vás probudí. Je vhodné ji využít nejen k pošlapávání, ale rovněž k odpočinku. Probudí vám celé tělo.

Dalším nenápadným pomocníkem proti nepříjemným bolestem je chodidlový masér, který může odpočívat u nohou pod vaším psacím stolem a ve chvílích, kdy jste unaveni, je pokaždé připraven pomoci. Stejně věrným pomocníkem je akupresurní ježek, který je vždy připraven, pokud si ho nezapomenete přibalit i na cesty, poklepové akupresurní kladívko pak splní nároky i tomu, kdo si rád pohladí záda a zrovna mu chybí partner, který to obvykle dělává. Pomocí těchto maličkostí můžete předejít mnoha nepříjemným problémům, které se vám raději vyhnou.

Při problémech s páteří byste neměli zapomínat ani na pravidelné uvolňovací cvičení. Zde je odkaz na pár cviků, které můžete provádět i vsedě po celý den. Klikněte.

Akupresurní body

Podle čínské medicíny se na těle nachází body, jejichž stimulací se dají ovlivnit vnitřní orgány nebo pomoci při nejrůznějších bolestech. Body se stimulují akupunkturou (jehličkami), ta patří do rukou lékaře. Účinná je i akupresura, kterou si může pacient pomoci sám nebo s asistencí ošetřovatele.

Na své cestě za věděním účinného samoléčení jsem narazila na mnoho chytrých hlav, které ve svých publikacích zmiňovali body pro úlevu od bolesti a vztahy mezi jednotlivými body a orgány, až jsem narazila na publikaci „Akupresurní a akupunkturní body“.

Kdo se o samoléčení aktivně zajímá, ví, že těch bodů je mnoho a nelze si je všechny zapamatovat. Jejich stimulace se provádí i při nejrůznějších masážích, běžně dostupných – například známé jsou masáže plosek nohou a masáž hlavy, dělá se i masáž ušních lalůčků. Sama jsem poznala, když využívám akupunkturu, že lékařka píchá jehly nejčastěji do uší a okolí (ale nejen tam). Se svou alergií jsem si hodně užila, vyzkoušela různé metody, ale od chvíle, kdy mi jeden lékař napíchal jehličky snad všude, jsem se dočkala na dlouho (vlastně dodnes) výrazné úlevy. Jelikož se mi nechce pořád courat k lékařce, někdy si najdu potřebný bod podle toho, co mě zlobí a masíruji kamínkem, prstýnkem, či něčím, co je po ruce. Na akupresuru existují různé pomůcky, běžně dostupné.

Potíže s dýcháním – alergie, plíce a průdušky ovlivňují body po obou stranách nosu, během dne si je podvědomě nahmatávám a pak si na ně tlačím (jako bych přejížděla od tváří nahoru k nosu). Na chvíli to ulevuje.

Při nadměrné konzumaci jídla si někdy všimnu, že si někdo trochu tlačí pod prsa, jako by si chtěl propíchnout prsty žaludek. Tak to je bod, který by měl ulevit při překyselenosti, při potížích s dýcháním a na tlak u srdce. Prý léči pálení žáhy, kašel, škytavku i astma.

Pro ženy i pro muže je dosti prospěšné masírovat body pod břichem, na místě kde je hranice mezi břichem a pohlavím. S čím byste řekli, že tyto body souvisí? Mužům ošetřují prostatu, ženám všemožné gynekologické problémy a tak je dobré věnovat jim pozornost. Tohle se dá zvládnout za chvilku, začít masáží a pak volně přejít k rozšířenému všeléku na všechno – sexu. Ono se ne nadarmo říká, že je léčivý!

Díky sedavému způsobu života a nedostatku pohybu hodně trpíme na různé bolesti páteře, krční, mezi lopatkami a pak se projevují nepříjemné příznaky jako křeče a bolesti v rukou, nohou a kyčlích. Na podobné potíže je sposta bodů umístěna v okolí krční páteře, která je někdy zatuhlá, takže napoví, a na horním okraji lopatek, přesně tam, kam už si asi sami nedosáhnete. Pokud není blízko někdo, kdo by namasíroval, tak je třeba použít něco speciálního nebo se aspoň otírat o stěnu, či podložku.

Na okraji klíčních kostí jsou pak body, které pomáhají při problémech s tělními tekutinami, není na škodu je také semtam ošetřit. Hlavně my ženské, co pořád honíme ta kila, máme někdy otoky, potřebujeme pořádně pohladit po rameni. Co se týká hubnutí a vůbec odvodňování, je také zajímavá oblast třísel. Jenomže to bych tady za chvíli vyjmenovala celé tělo a byli bychom zase na začátku, tak stačí si pamatovat, že všechno se vším souvisí a vybrat si to pravé pro sebe.Lávové kameny Frekvenční myš Anticellulit roller Ohřívač lávových kamenů Matrace z paměťové pěny Drbátko Balanční podložka Polštář z paměťové pěny Podkova z paměťové pěny

O akupresuře

Akupresura je starobylá čínská metoda využívaná na dálném východě již cca před 3000 lety. Zabývá se prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu, psychosomatikých onemocnění, bolestivých svalů, alergií, poruch imunity a poruch motorických funkcí. Od doby svého používání je stále praktikována a zdokonalována účinnými akuépresurními pomůckami. Využívá akupunkturních drah a aplikuje se přímo působením na akupunkturní body. Dále zde

Body pro akupresuru

Pro zdraví jsme ochotní udělat mnoho věcí, cvičíme, držíme půsty a cpeme se prášky. Kdo má skutečné problémy, možná hledá další řešení a vyzkouší jiné metody. Mezi jinými stojí za to metody čínské medicíny, prověřené po staletí, mezi které patří akupunktura a akupresura.

Akupresurní body dlaní a chodidel.

Moxování

Moxování je součástí tradiční čínské medicíny, která k nemocem přistupuje na základě celostního přístupu, kdy se sálavým hluboko prohřívajícím teplem uvolňují akupunkturní dráhy a aktivizují akupunkturní body, čímž se znovu nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama a čelit škodlivinám. K této metodě se využívají moxy. Dále čtěte zde

SU JOK – cesta za zdravím a štěstím

Su jok je univerzální diagnostická a bezléková léčebná metoda, která zmirňuje bolest, umožňuje první pomoc při akutních onemocněních, úrazech, upravuje funkční poruchy v těle, stabilizuje celkový stav organismu a zlepšuje i chronické potíže. Su jok se mže naučit každý člověk a pomáhat sobě svým blízkým.

Dobrým pomocníkem je masážní prstýnek, který se vejde do kapsy i do kabelky. Bude potřeba na tlakovou masáž. Každý prst je malou mapou celého lidského těla a jemným masírováním prstů se celý organismus aktivuje. Trvá to deset až patnáct vteřin a když se několikrát denně zopakuje, měla by se dostavit ztracená energie i úleva od drobných potíží.

Je to příjemné, dá se to dělat i při cestování vlakem, metrem, tramvají, i za chůze. Maličkost, která umí velké věci.

Baňkování

Masáž pomocí baněk uleví při : nachlazení, chřipce, horečnatém onemocnění, astmatu, kašli, bolesti v zádech, bolesti břicha, svalů, kloubů, hlavy, zubů,  při gynekologických problémech, u sexuálních  poruch, únavě, nespavosti, zácpě, při kožních nebo žilních problémech, při onemocnění vnitřních orgánů (srdce, plic, ledvin, močových cest a zažívacího systému) nebo při celulitidě. Dále čtěte zde

Samoléčení akupresurou

Dnešní sedavý způsob života přináší mnoho zdravotních potíží, které musíme řešit. Nejlepší je, samozřejmě, vhodný pohyb na čistém zdravém vzduchu, odpočinek, vyvarování se stresových situací, pravidelná relaxace. Jenomže v praxi to vypadá úplně jinak, co si budeme vyprávět? Přesto si i při nedostatku času můžeme účinně pomoci a pomoc je jednoduchá. Stačí mít pár pomocníků. Zapadnou do vašeho života, aniž by vás obtěžovali a uleví. Zkuste se se mnou nad svým životním stylem trochu zamyslet...

Ráno stojíte na holé zemi, při čištění zubů si necháte otevřené dveře. Pokud není v bytě přetopeno, plíživý studený vzduch proniká do vašich nohou. Tudy zalézá do těla a tam pak škodí. Ale když si dáte na zem vhodnou podložku, už má mnohem menší šanci. Plosky nohou přitom můžete zároveň namasírovat pomocí akupresury a to všechno během doby, kdy děláte ranní hygienu. Akupresura stimuluje vaše citlivé body a ovlivňuje správnou činnost vnitřních orgánů.

V práci, sotva dosednete na židli, zkroutíte své tělo tak, že chudák neví, kde má osu. Pak si zapamatuje tu nesprávnou polohu a už chodíte nepřirozeně. Tím nastane proces, který vás postupně oslabí a udělá z vás jiného člověka. Nechci přehánět, ale z někoho se stane troska. O tom bych sama mohla dlooouze vyprávět! Je však možné něco napravit. Na sedačku stačí položit vhodnou podložku nebo si dát za lopatky relaxační míček a tím ulevit páteři. Body na zádech se dají stimulovat poklepy či lehkou masáží, bolavá místa polechtat, potlačit vhodným předmětem, třeba ramínkem na šaty. Však i thajské masérky používají pro účinnou masáž tlak, na zatuhlá místa zatlačí, aby se pořádně uvolnila. Vhodné vložky do bot rovněž udělají zázraky, naše páteř si zaslouží jemný došlap a o našich unavených nožičkách, které musí naše tělo nosit celý život, ani nemluvě.


YTVhNm