Zkus TWISTO

Jukni na Alzu

KONTAKTY

OTP service, spol. s r. o.
Dodáváme za 3 - 10 dnů.
info(a)otpservice.com
Obchodní nabídky pouze zasílat.
www.otpservice.com

TOPlist

Naše výrobky doporučuje fyzioterapeutka

Přírodniny

Něco na čtení

Přečti si o hubnutí

Pizza pro celiakyDoporučení pro masáž pomocí baněk

Příprava

Před samotným baňkováním musíte pacienta řádně připravit. Je nutné vždy vysvětlit princip a funkci baňkování. Je nutné upozornit na to, že při baňkování, za použití silného podtlaku, může vzniknout v místě přiložení baňky hematom, který  se cca do 1-3 týdny  vstřebá. Do úplného vymizení se nesluňťe na slunci ani v solariu!! Baňky se vždy přikládají na nahou kůži těla, proto místnost ve které provádíte baňkování musí být příjemně vyhřátá a tkáně pacienta předem prohřáté.

Baňkování

Po vyčištění a vydezinfikování, baněk i pumpičky s hadičkou, vyberte vhodné průměry baněk pro konkrétní místa na těle. Příklad nejběžnějšího baňkování zad: pacient je uvolněný v leže na břiše, v příjemné pozici. Vyberte baňky s největším průměrem. Připojte hadičku pumpičky k ventilku na baňce, přičemž zároveň zkontrolujte, že je druhá strana hadičky připojena k pumpičce. Baňku přiložíte na konkrétní místo na zádech, pak pumpováním (stlačováním pístu pumpičky) vysajete vzduch z baňky. Baňky se nejběžněji přikládají okolo celé páteře. Baňky přikládejte po obou stranách páteře od krční oblasti a postupujte směrem dolů k oblasti bederní. V tomto případě vytvořte pomocí pumpičky silný podtlak u všech baněk. Po aplikaci poslední baňky (aplikujte cca 10 baněk, záleží na velikosti pacienta a tudíž velikosti jeho zad) záda pacienta přikryjte. Za cca 10 minut sundejte postupně baňky. Sejmutí ventilové baňky z těla je maximálně snadné. Uchopte ventilek v hodní části baňky a lehce jej vytáhněte směrem nahoru, tak dojde v baňce k okamžité ztrátě podtlaku a k odpadnutí baňky od těla.

Sílá sání

Pomocí ventilového systému lze kontrolovat sílu sání. Pokud chcete mírný podtlak, pak pumpujte (stlačte píst) pomaleji a méněkrát než v případě, že chcete silný podtlak. Pomocí pumpy můžete vytvořit požadovaný podtlak (čím více pumpujete, tím dochází k většímu podtlaku).

Moxy

Součástí baňkového setu jsou také moxy. Moxa je hořlavý přípravek z pelyňku (Artemisia vulgaris), který se používá například k odstranění chladu z konkrétního místa na těle. Moxy  by měli používat ti, kteří mají dostatečné znalosti s východními praktikami, například reflexní a tlaková masáž. Moxy  je možné využít při baňkování nebo při běžné masáži nebo jako arometerapeutický prostředek a současně s aplikací baněk zapálit v místnosti moxu. Aromaterapie je  léčba, která bere v úvahu stav těla, mysli a ducha člověka.

Použití moxy jako aromaterapeutického prostředku

Moxy v setu jsou doutníkového tvaru se základnou ve které je otvor (otvor využijí pouze akupunkturisté). Moxu pokládejte pouze na nehořlavý materiál a vždy tak, aby „stála“ na základně s otvorem. Velikost nehořlavého materiálu (podložky pod moxu), na který budete pokládat moxu, musí být mnohem větší než moxa sama, jelikož musíte brát v úvahu, že při postupném vyhořívání moxy vzniká popel. Po pečlivém zabezpečení moxy na dostatečně velké nehořlavé podložce, zapalte horní část doutníku moxy. I ve větší místnosti stačí zapálit pouze jednu moxu.

 

NGU3ZDFlZ